Hľadáme DOBROdruhov

Hľadáme dobrodruhov, dobrovoľníctvo bratislava, DOBROkarta

Poslaním Bratislavského dobrovoľníckeho centra je združovať ľudí, ktorí sú ochotní pomáhať tým organizáciám, ktoré potrebujú pomoc pri svojej každodennej činnosti, ako aj učiť organizácie, ako s dobrovoľníkmi pracovať.

Ako vyvrcholenie tejto snahy bola vo februári 2015 spustená netradičná kampaň  „Hľadáme DOBROdruhov“, pri ktorej sa spájalo niekoľko, na prvý pohľad odlišných svetov. Kampaň prepája neziskové organizácie a dobrovoľníkov, so samosprávou, verejnými inštitúciami, ako aj súkromnými podnikmi.

Pokračovali sme tým v úspešnej sérií predchádzajúcich kampaní, prostredníctvom ktorých naďalej neúnavne hľadáme dobrovoľníkov = dobrodruhov, ktorí sa neboja nových vecí, sú ochotní priložiť ruku k dielu a zažiť niečo prekvapivé a nečakané. Pretože dobrovoľníctvo je dobrodružstvo. 

Vieme, že dobrovoľníci nevykonávajú svoju činnosť s vidinou odmeny. A práve preto si myslíme, že si ju zaslúžia. Vymysleli sme odmenu pre aktívnych dobrovoľníkov, DOBROkartu. Každý, kto sa zapojí do dobrovoľníctva a dobrovolníči minimálne 40 hodín ročne, získa odmenu v podobe jedinečnej DOBROkarty. Tá umožňuje čerpať zľavy v rôznych DOBROpodnikoch v rámci Bratislavy.

Viac o DOBROkarte a ako ju získať nájdete TU.

O tom, prečo a ako sa stať DOBROpodnikom sa dozviete TU.

Čítajte aj

Tlačová konferencia ku kampani ´Hľadáme DOBROdruhov´

Tlačová správa ku kampani ´Hľadáme DOBROdruhov´